Jaundzimušo fotosesija
7. marts, 2018 pl. 11:18,
Nav komentāru
Mazuļi ļoti ātri aug, īpaši pirmajās dzīves dienās. Tāpēc, lai piemiņai paliktu bērniņa bildes, kad viņš vēl ir pavisam maziņš, fotosesija jāveic līdz 10 dienām kopš dzimšanas. Tas ir laiks, kad bērnam vēl ir pierasta embriona poza, viņš viegli iemieg un ļaut sevi bildēt. Vēlāk mazulis jau vairāk laika pavada nomodā, dauziem sāk sāpēt vēderiņš, kā arī rodas citi iemesli, kas stipri sarežģī bildēšanas procesu.
Nakamais piemērotais laiks fotosesijai ir jau ap 3 mēnešiem, kad bērns stabili balstās uz rociņām. Bez šaubām arī šis ir lielisks vecums, taču tad mazulis jau ir manāmi paaudzies.
Es pati esmu divu bērnu mamma un lieliski saprotu, kā jūtas sieviete pirmajās dienās pēc dzemdībām un kā viņa satraucas par bērna drošību. Tāpēc pastāstīšu nedaudz par jaundzimušo fotosesijas aizkulisēm. Un šeit noteicošais ir tieši drošība! Fotosesiju es veicu savā nelielajā, taču mājīgajā studijā. Tur viss ir piemērots mazuļiem. Gaisa temperatūra tur ir siltāka nekā pierasts, lai bērnam būtu komfortabli būt bez drēbēm, nepieciešamības gadījumā es ieslēdzu papildus sildītāju virzītu uz bērnu. Visu fotosesijas laiku ir ieslēgts tā saucamais "baltais troksnis", kas atgādina skaņas, kuras bērns ir dzirdējis vēl pirms dzimšanas, tas palīdz viņam atslābināties un mierīgi gulēt.
Kas attiecas uz inventāru, tad tas tiek dezinficēts ar speciāliem līdzekļiem pēc katras fotosesijas, arī visi audumi tiek mazgāti pievienojot dezinfekcijas līdzekļus. Arī rokas es apstrādāju ar dezinfektoru, tāpēc par higiēnu var nesatraukties! Kas attiecas uz pašu fotografēšanas procesu, es pati iemidzinu mazuli un pati novietoju viņu fotogēniskās un drošās pozās, tā kā mammai šajā laikā ir iespēja nedaudz atpūsties un baudīt procesu no malas. Jārēķinās, ka fotosesijas vidēji ilgst no 2 līdz 4 stundām atkarībā no mazuļa noskaņojuma un uzvedības. Tāpēc ir svarīgi paredzēt bērnam ēdināšanu, barojot ar krūti tā nav problēma, taču, ja bērns tiek barots ar maisījumiem, tad vajadzētu paņemt līdzi visu nepieciešamo. Kā arī es vienmēr lūdzu māmiņas paņemt līdzi knupīti, pat gadījumos, ja pēc fotosesijas neplānojiet to izmantot, jo fotosesijas laikā tas var kļūt par neaizstājamu palīgu. Kas attiecas citiem ģimenes locekļiem, kam ir vēlme piedalīties jaundzimušā fotosesijā, tad vajadzētu objektīvi novērtēt viņu pacietības mēru :) Parasti es rekomendēju tētiem atbraukt uz fotosesijas beigām, kad lielākais darbs jau ir padarīts un var nobildēt dažus kopējos kadrus. Tas pats attiecas arī uz vecākajiem brāļiem un māsām.
Un nedaudz par gala rezultātu. Es augsti vērtēju dabiskos kadrus, tāpēc apstrādes procesā cenšos atrast balansu starp skaisto bildi un dzīves patiesību. Jo fotogrāfijas vērtība ir tieši tajā, lai saglabātu atmiņas par to, kāds bija tieši Jūsu mazulis, cik ļoti viņš bija trausls un neaizsargāts. Es vienmēr atstāju ādas lobīšanos, kas to uzsver. Savukārt par izsitumiem variet nesatraukties, tos gan es noņemu, lai padarītu bildi ēstētisku.
Jaundzimušā fotogrāfijas priecēs Jūs vēl ilgus gadus un kļūs par lielisku dāvanu pašam mazulim, kad viņš kļūs pieaudzis!